O czym pamiętać podczas pakowania?

Podróż kojarzy nam się przede wszystkim z niesamowitą przygodą oraz szansą na zawiązanie nowych znajomości. I faktycznie tak jest, jednak zanim do tego dojdzie, musimy się odpowiednio przygotować. To zdecydowanie najtrudniejsza część każdej wyprawy. W końcu jak tylko zabieramy się do składania „najpotrzebniejszych ubrań”, nasza szafa zdaję się nie mieć dna, a waga naszej walizki niepostrzeżenie rośnie do niebotycznych rozmiarów. Aby tego uniknąć, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny poradnik, który znacznie usprawni cały proces.

Zasada numer 1 – ogranicz zakupy

Mimo że perspektywa niedalekiej podróży wydaje nam się świetną okazją do tego, by kupić parę nowych rzeczy, lepiej podjeść do tematu ze spokojem. Oczywiście czasami należy zainwestować w przedmioty, które będą dla nas niezbędne, jednak w przypadku pozostałych zachcianek lepiej się powstrzymać. Poza tym chyba nikt nie chce tracić niepotrzebnie gotówki przed podróżą.

Zrób listę niezbędników

Choć brzmi to bardzo staroświecko, stworzenie listy – w telefonie, na kartce, czy w notatniku to naprawdę świetny sposób, by uporządkować swoje myśli. Najlepiej wspomnianą listę mieć zawsze przy sobie. Dzięki temu nawet będąc w pracy, na uczelni, czy stojąc w kolejce, możemy zapisywać kolejne pomysły. Poza tym lista powstrzyma nas przed pakowaniem zbędnych rzeczy, które niepotrzebnie obciążą nasz bagaż.

O czym pamiętać podczas pakowania?

Myśl zestawami

Jeśli przygotowałeś już listę, a termin wyjazdu zbliża się wielkimi krokami, wówczas warto przejść do praktyki – czyli pakowania. Poza przestrzeganiem naszych własnych wytycznych, podczas pakowania należy myśleć przyszłościowo. Po pierwsze dobieraj swoje ubrania zestawami. Choć kolorowe spodnie z pewnością są urocze, warto zastanowić się, czy dobrze zgrają się z resztą naszych ubrań. Jeśli dana rzecz zostanie wykorzystana tylko w jednej stylizacji, lepiej ją sobie odpuścić. Poza tym skup się na najważniejszych rzeczach. Większość przedmiotów należących do sterty „na wszelki wypadek” można z łatwością nabyć na miejscu, zamiast zaprzątać nimi cenną przestrzeń naszej walizki.

Przeczytaj również:  Tu straszy! - najbardziej nawiedzone miejsca na świecie, które możesz zwiedzić

Metodologia

Mogłoby się wydawać, że najtrudniejsza część za nami, jednak po uszykowaniu rzeczy należy je spakować, a to nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem. W tym wypadku najlepiej zacząć od najcięższych i największych rzeczy. Następnie wszelkie ubytki możemy wypełnić nieco mniejszymi ubraniami, takimi jak np. skarpetki czy piżama. Poza tym dobrze jest zabrać ze sobą worki próżniowe, w których możemy przechowywać nie tylko kosmetyki, ale również ubrania. Dzięki temu zyskamy nieco przestrzeni, ale także po czasie będziemy mieć miejsce na składowanie brudów.

Bagaż podręczny

Podczas pakowania należy również pamiętać o bagażu podręcznym. Choć jego waga oraz rozmiar nie pozwalają nam na zbyt wiele, warto odpowiednio przemyśleć co w nim umieścić. Bagaż podręczny to przede wszystkim miejsce, w którym powinniśmy trzymać wszystkie najcenniejsze rzeczy, takie jako telefon, pieniądze, bilety, czy małe urządzania. Jeśli wybierasz się w wyjątkowo daleką i długą podróż, rozważ spakowanie podręcznych przyborów kosmetycznych, dzięki którym będziesz mógł się odświeżyć podczas podróży oraz zapasowej bielizny czy T-shirtu na wypadek zagubienia bagażu. Tym samym mając przy sobie wyłącznie plecak lub torebkę, będziemy przygotowani na wszelką ewentualność.