Tu straszy! – najbardziej nawiedzone miejsca na świecie, które możesz zwiedzić

Zaniedbane zamki, opuszczone szpitale i mroczne cmentarze – samo wspomnienie o nich powoduje ciarki na plecach. Jednak w każdym z tych przerażających miejsc jest coś ekscytującego. Coś sprawia, że strach nas nie paraliżuje, a wyzwala ciekawość, która motywuje do działania. Dowiedz się zatem, gdzie możesz doświadczyć nieziemskich wrażeń.

Wyspa Lalek (Meksyk)

Jeśli lubisz się bać, to musisz odwiedzić La Isla de la Munecas. Legenda głosi, że dozorca miejsca nie zdążył uratować dziewczynki bawiącej się na wyspie przed utonięciem. Niedługo potem znalazł w wodzie dryfującą lalkę, która rozpoczęła jego zwyczaj zbierania zniszczonych lalek i umieszczania ich na całej wyspie – chciał on w ten sposób odpokutować fakt, że nie udało mu się pomóc dziecku. Podobno od tamtej pory duch dziewczynki nawiedza lalki i porusza ich głowami, rękoma i nogami. Zakład karny Eastern State Penitentiary (Filadelfia, USA) W swoim czasie było najnowocześniejszym więzieniem w USA – obecnie wnętrze ma odrapane ściany, a wewnątrz panuje półmrok. Z pewnością decydując się na wizytę w tym miejscu możemy liczyć na scenerię jak z horroru. Zwiedzający twierdzą, że w Eastern State Penitentiary bardzo łatwo zaobserwować zjawiska nadprzyrodzone. Miałoby to być zasługą warunków, w jakich przebywali więźniowie – do szaleństwa doprowadzała ich samotność i cisza. Jakikolwiek kontakt z innymi więźniami i strażnikami był całkowicie zakazany, a nieprzestrzeganie zasad skutkowało okrutnymi karami fizycznymi lub wtrąceniem do całkowicie czarnej izolatki.

The Queen Mary (Long Beach, USA)

Zjawiska paranormalne na tym statku nie są niczym nowym. Większość osób odwiedzających ten statek-hotel twierdzi, że nie sposób w tym miejscu nie zobaczyć ducha lub nie wyczuć jego obecności w inny sposób. Przykładowo, turyści często twierdzą, że w pobliżu basenu widzieli ślady mokrych stóp lub słyszeli chlapanie, choć nie był on wypełniony wodą. Będąc na statku można nie tylko zaobserwować poruszające się widma, ale też poczuć na własnej skórze, jak temperatura w powietrzu spada czy usłyszeć różnego typu odgłosy i postukiwania. Krzesła i drzwi poruszają się samoistnie. Historie duchów, które jakoby zginęły na statku, są bardzo rozbudowane i warto bliżej się im przyjrzeć wybierając się w to miejsce.

Przeczytaj również:  Co warto zobaczyć w Japonii?

Waverly Hills Sanitorium (Kentucky, USA)

Dawny szpital jest kolejnym często nawiedzanym przez duchy miejscem w USA. Na początku XX wieku leczono tam chorych na gruźlicę – zmarło tam około 63 tysięcy osób. Turyści i łowcy duchów twierdzą, że w obiekcie można usłyszeć krzyki, ale też zobaczyć podejrzane cienie i zaobserwować ślady stóp. Oprócz historii dotyczących pielęgniarek, które popełniły tam samobójstwo, wokół obiektu krąży legenda, że na chorych przeprowadzano eksperymenty.

Zamek w Kórniku (Polska)

Nawet w naszym kraju można znaleźć miejsca, które warto zwiedzić z nadzieją na spotkanie ducha. Jednym z nich jest właśnie Zamek w Kórniku, który według legend nawiedza Biała Dama. Wzbudza ona spore zainteresowanie odwiedzających. Niektórzy sądzą, że opiekuje się ona zamkiem, jednak inni twierdzą, że to sam diabeł rzucił na kobietę klątwę i zniknie ona wtedy, gdy odnaleziony zostanie skarb należący do szatana. Zwiedzanie strasznych domów i ciemnych przestrzeni jest pomysłem stosunkowo nowym. Jest to forma szczególnej turystyki dla osób, którym czytanie i oglądanie nagrań innych osób nie wystarcza. By zaspokoić swoją ciekawość, warto zatem wybrać się choć w jedno z tych ekscytujących miejsc.