Śladami Królowej czyli wizyta w Londynie.

Gwardziści, herbata, rybka z frytkami – to musi być Londyn! Stolica Wielkiej Brytami wciąż budzi podziw i sympatię wielu turystów. Nie trzeba więc zbytnio zachęcać do odwiedzenia tego miasta. Przejażdżka piętrowym autobusem czy London Eye to tylko z pozoru najważniejsze atrakcje. Poznaj najpiękniejsze miejsca w mieście i przeżyj wspaniałą wycieczkę.

Zaczynamy zwiedzanie – trasa szybka, weekendowa

Zwiedzanie Londynu zaczynamy od wizyty pod Westminster Abbey i Budynkiem Parlamentu. Stąd oczywiście mamy wspaniały widok na Big Bena. To czas na zrobienie zdjęć. Idąc w kierunku mostu po lewej stronie będziemy widzieć drugi symbol Tower Bridge. Jeżeli pogoda dopisuje możesz wybrać się na rejs po Tamizie.

Dla każdego fana sztuki kopalnią wiedzy będzie National Gallery. Znajdziesz tam obrazy tak znanych person jak: Leonardo da Vinci, Rembrandt van Rijn, Vincent van Gogh, Tycjan, Sandro Botticelli, Jan van Eyck, Claude Monet.

Kolejnym punktem obowiązkowym jest Pałac Buckingham. Jeżeli dobrze obliczysz czas to możesz trafić na zmianę warty. Obok znajduje się klimatyczny park, w którym można odpocząć.

Warto także przejechać się na Camden Town.

Fanom słodkości spodoba się wizyta w M&M’s World. Mnóstwo smaków, tysiące kolorów, figurek, postaci – dosłownie wszystko stylizowane na kultowe cukierki. Obok znajduje się Odeon. Kino, w którym odbywa się większość premier filmowych z udziałem największych gwiazd. Tuż obok znajduje się także Lego Store. Idealne miejsce dla fanów kultowych klocków. Spacerem możesz  udać się na Piccadily Circus. Kultowe miejsce z charakterystyczną rzeźbą amorka i reklamami wyświetlanymi na ogromnych telebimach. Po tak intensywnym dniu możesz spokojnie iść spać.

Nieco wolniej – nieco wolniej

Będą w Londynie nie zapomnij spróbować kultowej ryby z frytkami. Koniecznie napij się English Breakfast – klasycznej herbaty czarnej, którą pije się w do śniadania. Kiełbaski, chrupiący bekon, duży tost i pyszna fasola z jajkiem sadzonym – powitaj dzień w iście angielskim stylu. Nie ograniczaj się. Jeżeli budżet Ci pozwala wybierz się także do Warner Bross Studio. Możesz zobaczyć tam na przykład większość rekwizytów z Harrego Pottera.

Przeczytaj również:  Bez zwierząt nie możesz żyć? Odwiedź 7 fantastycznych miejsc i znajdź lokalne atrakcje!