Jakie kanały podróżnicze obserwować na YouTube?

Pandemia pokrzyżowała plany wielu ludziom – zwłaszcza podróżnikom. Osoby, które pasjonuje odkrywanie historii na nowo, fotografowanie pięknych krajobrazów czy nawet uprawianie urban exploring czekają na chwilę, aż będą mogły ponownie ruszyć w trasę i odkrywać nieznane miejsca. Jeśli chcesz zaplanować letnią wyprawę lub pragniesz zrelaksować się oglądając, jak robią to inni, odwiedź proponowane kanały na YouTube – z pewnością nie zawiodą!

Kołem Się Toczy

Ten kanał na YouTube jest jednym z najpopularniejszych – prowadzący go odwiedza nie tylko różne miejsca w Polsce, ale też podróżuje do innych krajów, zwiedzając w ten sposób świat. Jeśli tylko może, wybiera się rowerem – jest to według niego jeden z najlepszych środków transportu, dlatego też często opowiada o tym, jak spakować się w rowerową podróż czy nawet jak zabrać ze sobą rower lecąc samolotem. Wybierz się w podróż po Polsce, Indiach, Maroko czy Norwegii – z pewnością Kołem Się Toczy nie zawiedzie!

Autostopem Na Koniec Świata

Jeśli lubisz poznawać zwyczaje lokalnej ludności i nie chcesz się przy tym nudzić, zdecydowanie warto poznać bliżej kanał Autostopem Na Koniec Świata. Prowadzący wyrusza w wyprawy autostopem, a każda podróż na charakter podróżniczo-survivalowy. Nie tylko zwiedza Polskę, ale i wybiera się na dalsze podróże, opowiadając o swoich wrażeniach i miejscach, które odwiedza. Dla fanów autostopu kanał ten z pewnością jest obowiązkową pozycją.

Jakie kanały podróżnicze obserwować na YouTube?

Globstory

Kanał Globstory pozwala bliżej poznać Ukrainę, Chiny, Iran, Gruzję, Hiszpanię, Tajlandię i Laos – a to tylko początek. Każdy wyjazd to osobna playlista z relacją o danym kraju. Oprócz wspaniałych widoków i poznawania lokalnej społeczności, prowadząca nie zapomina o dawce wiedzy – podczas podróży dzieli się praktycznymi wskazówkami i opowiada o odwiedzanych miejscach, by przybliżyć kulturę danego kraju każdemu internaucie. Jeśli zatem marzysz, by odwiedzić Sri Lankę, Ekwador lub Bułgarię – zacznij od poznawania Globstory!

Przeczytaj również:  Niezbędniki górskiej wędrówki

Weronika Truszczyńska

Jeśli interesuje Cię kultura Azji Wschodniej, a podczas przeglądania wspomnianych wcześniej kanałów Twój wzrok szukał podróży do Szanghaju, ten kanał jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Informacji o życiu w tym miejscu zasięgniesz z pierwszej ręki – od osoby, która właśnie tam mieszka. Regularnie dodawane vlogi są pomocne nie tylko dla osób, które lubią podróże, ale i tych, które planują zamieszkać w Chinach. Co więcej, prowadząca kanał co roku organizuje wakacje, z których relacje również możesz znaleźć na YouTube. Sprawdź, czy Chiny to miejsce odpowiednie dla Ciebie!

Gdzie Bądź

A jakby tak rzucić wszystko i wyjechać gdzie bądź? Jakby to było, dowiesz się z kanału podróżniczo-obyczajowego Gdzie Bądź na YouTube. Spontaniczne wyjazdy mają miejsce nie tylko na terenie Polski, ale całego świata – z vlogów dowiesz się nieco więcej o Azji, Afryce i Ameryce. Zdecydowanie warto poznać z prowadzącymi trochę świata – sprawdź, jakie miejsca mają już za sobą i zainspiruj się do samodzielnej wyprawy!