Korea Południowa – jakie parki tematyczne warto odwiedzić?

Choć kraje azjatyckie na ogół są w Europie kojarzone jedynie przez kulturę popularną, na której swoje piętno odcisnęły mangi i anime, są one też częstym celem podróży wielu zafascynowanych tymi krajami osób. Samodzielne doświadczenie atrakcji różni się jednak od wstępnych wyobrażeń – jest o wiele lepsze, niż samo planowanie. Starcie kultur, poznawanie nowych ludzi, smakowanie nowych potraw – to tylko część doznań, jakie oferuje Korea Południowa w swoich parkach rozrywki.

Poznaj tradycje koreańskiej wsi – Korean Folk Village

Położoną na 990 000 m2 powierzchni wioskę założono w 1974 roku. Składają się na nią prawdziwe domy zwykłych ludzi i arystokratów, które przeniesiono z prowincji Korei Południowej lub które odrestaurowano. Obszar znajduje się blisko jeziora i gór, przez co zrekonstruowana wieś zyskuje na niezwykle malowniczym otoczeniu.

Odwiedzający to miejsce mogą udać się na przejażdżkę promem z przewodnikiem, spróbować jazdy konnej, użyć naturalnych materiałów do zafarbowania tkanin i doświadczyć różnych aspektów codziennego życia Koreańczyków. Ponadto, na terenie Korean Folk Village można skosztować tradycyjnych koreańskich ciast ryżowych i typowego dla kraju alkoholu.

Everland – największy park rozrywki

W Korei Południowej Everland jest największym parkiem rozrywki. Atrakcja dzieli się na pięć stref: Global Fair, Zootopia, European Adventure, Magic Land i American Adventure.

Global Fair to miejsce, w którym kupisz pamiątki, zrobisz zdjęcia i się posilisz. Tam można wynająć wózki i schować swoje rzeczy w szafkach. Zootopia jest utrzymana w zwierzęcej tematyce – odwiedzić tam można małe zoo z ptakami, niedźwiedziami, lwami morskimi, pingwinami, tygrysami i naczelnymi, a także podziwiać wiele innych zwierząt. Po kompleksie turyści poruszają się autobusem i czeka na nich przejażdżka tratwą.

European Adventure i American Adnventure to atrakcje tematycznie pasujące do nazwy – podczas tej pierwszej można podziwiać europejską architekturę i spróbować europejskich dań, z kolei w drugiej prezentowane są poszczególne sekcje opowiadające historię Ameryki. Z kolei Magic Land to koreańska wersja Disneylandu – magiczna kraina składa się bowiem z multum atrakcji. Na przykład, znajduje się w niej sekcja zwana Wioską Ezopa, gdzie można poznać postacie z bajek tego znanego autora.

Przeczytaj również:  Jak podróżować tanio?

Eco Land Theme Park

Ten park rozrywki oferuje atrakcje dla każdego, kto kocha naturę – jest zbiorowiskiem roślin pochodzących zarówno z północy jak i południa kraju. Są one nawadniane wodami podziemnymi, dlatego też mają dobre warunki do rozwoju. Flora tworzy też wspaniałe warunki do osiedlania się zwierząt. Park próbuje na nowo połączyć człowieka z naturą, by zaczął doceniać jej piękno i szanował ją.

Eco Land Theme Park oferuje około 2-godzinną wycieczkę po lesie Gotjawal. Turyści mogą na nowo zbudować swoją więź z naturą podczas 4,5 km podróży pociągiem po wytyczonym szlaku. Po drodze mija się kilka stacji – jedną z nich jest Lake Side Station, gdzie przy jeziorze goście doświadczą nie tylko zbawiennego wpływu ekosystemu lasu a ich ciało i umysł, ale też mogą wybrać się na spacer i piknik.

Vivaldi Park – Ocean World

Wodna przygoda, która powinna być pierwszym wyborem dla każdego, kto na terenie Korei Południowej chce się wybrać do ogromnego kompleksu pełnego zakrytych i odkrytych basenów, znana jest jako Ocean World. Atrakcja zainspirowana egipską kulturą zajmuje powierzchnię 99 174 m2 i znajduje się na terenie parku Vivaldi – przebywającym w niej gościom ma podarować doznanie istnej chłodnej oazy na środku pustyni.

Ocean World dzieli się na kilka części – Indoor, Mega Slide, Dynamic i Extreme. Mnóstwo zjeżdżalni, szybkie prądy w basenowych rzekach i sauny to tylko część ekscytujących atrakcji, które czekają na miejscu.

Jeju Glass Castle

Pierwsze w Korei muzeum całkowicie poświęcone szkłu i wytworom ze szkła. Tworzywo to ma symbolizować naturę i czyste środowisko. Proponuje atrakcje dla osób z każdej grupy wiekowej i zachęca do poznania koreańskiej kultury i sztuki. Kolekcja łączy też wpływy innych kultur – na przykład włoskiej, czeskiej czy japońskiej. W parku nieustannie są wprowadzane innowacje przez zespół specjalistów, który poprzez zaawansowane techniki sięga po nowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Przeczytaj również:  Tu straszy! - najbardziej nawiedzone miejsca na świecie, które możesz zwiedzić

Ekspozycja w tym niezwykłym muzeum znajduje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Atrakcje tworzy wyrafinowana sztuka, ale też nowoczesne propozycje – wszystko, co można wyrazić, pokazane zostaje gościom za pomocą szkła. Podczas wizyty można też samodzielnie pokusić się o zrobienie własnych szklanych konstrukcji – od lampworkingu, przez dmuchane szkło, aż po rysowanie na szkle.

Skyline Luge Tongyeong

Jedna z atrakcji koreańskich, której nie można przeoczyć. Atrakcją samą w sobie jest niezwykłe otoczenie – Skyline Luge znajduje się bowiem na górze Mt. Mireuk, z której rozciąga się widok na Morze Południowe. Skyline Luge Tongyeong oferuje rozrywkę na świeżym powietrzu – goście mogą wypożyczyć wózki Luge i jeździć nimi na specjalnie do tego celu zaprojektowanych torach.

Zakręty i tunele pokonywane wraz z najbliższymi z pewnością dadzą dużo frajdy każdemu, kto lubi zdrową rywalizację i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jak zechcesz odpocząć po tej dynamicznej rozrywce, przejdź się obok Dongpirang Wall Painting Village. Niedaleko znajduje się też nadmorski park Yi Sun-shin – plaża z pewnością Cię zrelaksuje.