Bez zwierząt nie możesz żyć? Odwiedź 7 fantastycznych miejsc i znajdź lokalne atrakcje!

Planując tegoroczne wakacje pewnie zastanawiasz się, czy warto ryzykować wyjazd za granicę. Choć nie ma pewności co do otwarcia granic, podróżować po Polsce już można – hotele i pensjonaty, które dostosowują się do nakazów, prężnie działają od dłuższego czasu. A skoro bezpieczeństwo masz zapewnione, czas wybrać atrakcje, które obejrzysz – możesz wybrać się na urlop ze znajomymi, drugą połówką lub całą rodziną i świetnie spędzić czas!

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby

Szukasz miejsca pełnego różnorodności? Z pewnością nie zawiedziesz się, gdy wybierzesz Park Edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby. Posiadając specjalny bilet możesz nie tylko obserwować egzotyczne zwierzęta, ale też pozwolić im się dotknąć, a nawet nakarmić nektarem kwiatowym kolorową papugę – lorysę górską. Jest to spora atrakcja zwłaszcza dla dzieci – małpi gaj i duży plan zabaw na powietrzu to tylko nieliczne atuty tego miejsca.

Zoo w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi

Oba miasta są swoistymi stolicami regionów – nie sposób nie wybrać się do nich choć raz, kiedy mieszka się w okolicy. Poznańskie Nowe Zoo leżące na uboczu miasta to istny raj dla zwierząt – ich wybiegi są ogromne, a cały kompleks jest nieustanie rozbudowywany. Przejdź się dookoła jeziora i przekonaj się, że warto!

Wrocławskie Afrykarium jest już legendą – pierwsze w Polsce oceanarium poświęcone jest całkowicie zwierzętom, których naturalnym środowiskiem jest tropikalna Afryka. Z kolei w Łódzkim Zoo wszyscy mogą zobaczyć zagrożone wyginięciem azjatyckie lwy. W każdym z tych kompleksów nie tylko zobaczysz wyjątkowe zwierzęta, ale też wiele się o nich dowiesz. Wędrówka alejkami zoo jest też nie lada zabawą dla każdego dziecka.

Nadmorski klimat – Zoo w Gdańsku, Helskie Fokarium i Miasto Myszy w Kołobrzegu

Dużo atrakcji przygotowało też największe pod względem powierzchni Zoo w Gdańsku. Masz tam okazję zobaczyć anoa – małego bawoła krętorogiego, oraz latungi jawajskie – unikatowe, rzadko spotykane ssaki makakowate. Obszar ogrodu zoologicznego uczestniczy w Europejskim Programie Ochrony Zwierząt (EEP). Oznacza to, że zajmuje się ochraną i hodowlą gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Znajdziesz tam zatem rzadko spotykaną faunę, której gatunki należą do prawdziwych rzadkości.

Przeczytaj również:  Najbardziej niebezpieczne miejsca na świecie – gdzie nie planować urlopu

Na północy Polski warto też odwiedzić Fokarium na Helu – powstało ono w celu ochrony gatunku i upowszechniania o nim wiedzy. Naukowo-edukacyjna placówka realizuje projekt odtworzenia kolonii fok na polskim wybrzeżu i prowadzi raporty z obserwacji – wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej – http://www.fokarium.com/.

Świetną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, może być Miasto Myszy w Kołobrzegu. Te małe inteligentne zwierzątka są niezwykle zwinne – wszyscy ich wielbiciele z pewnością pokochają to miejsce. Niezwykła wystawa pozwala zobaczyć ponad 500 żywych myszek – nie tylko białych czy brązowych, ale też bezwłosych i pigmejskich.

Znajdź atrakcje w okolicy

Jeśli nie chcesz wyjeżdżać daleko od domu i planujesz spędzić urlop we własnych czterech ścianach, przyda Ci się choć jeden dzień na świeżym powietrzu. Możesz zabrać rodzinę do parku lub zaplanować dłuższy spacer po niedaleko położonym lesie. Możecie też wybrać się do lokalnego muzeum lub wybrać się nad jezioro.

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w mieście jest wybranie się do kociej lub psiej kawiarni – w wielu miejscach można zauważyć rosnącą popularność tego typu miejsc. Napij się kawy i pogłaszcz psa lub zajadaj smaczne ciasto w towarzystwie kotów. Niektóre lokale pozwalają też na przyprowadzenie własnych zwierzątek! Sprawdź, czy takie miejsce znajduje się i w Twojej okolicy!