Jak podróżować tanio?

W przeciągu ostatnich kilku lat podróż urosła niemal do miana hobby. Dzięki dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze możemy latać coraz dalej, i jak się okazuje również coraz taniej. Oferty last minute, promocje czy sezonowe okazje sprawiają, że podróżowanie przestało być czynnością zarezerwowaną jedynie dla najbogatszych. W związku z tym przygotowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże Ci dodatkowo zaoszczędzić parę gorszy.

Transport

Jak powszechnie wiadomo transport to zdecydowanie najdroższa część każdej podróży. Właśnie dlatego warto znaleźć sposoby na to, by zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jeśli decydujesz się na podróż samolotem, wówczas należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w bilety. Zazwyczaj im bliżej terminu wylotu, tym droższe są bilety, jednak czasami zdarza się, że w tym czasie możemy liczyć na zaskakujące promocje. Mimo to lepiej nie ryzykować, ponieważ możemy znacznie przepłacić. Poza tym pozostaje również nieco tańszy przejazd kolejowy oraz autobusowy. W tych przypadkach wcześniejszy zakup biletu to gwarancja niższej ceny. Poza tym możemy również liczyć na zniżki związane np. z legitymacją szkolną. Zdecydowanie najtańszym środkiem transportu jest autostop. Jednak wówczas musimy liczyć się z dość niskim komfortem podróży i małą niezależnością.

Jak podróżować tanio?

Zakwaterowanie

W tym przypadku nieco łatwiej obniżyć koszty. Wybierając się w podróż, warto korzystać z różnego rodzaju aplikacji, które nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale również umożliwiają nam znalezienie noclegu w znacznie niższej cenie. Co więcej, podczas dłuższego użytkowania możemy liczyć na liczne zniżki oraz promocje. Aby zaoszczędzić nieco pieniędzy dobrze jest zastąpić drogie hotele, dużo tańszymi hostelami. Należy pamiętać, że podczas zwiedzania nowego miasta, hostel to miejsce, w którym wyłącznie śpimy i czasami zjadamy śniadanie. Jednak jeśli cenisz sobie nieco większą prywatność równie tanim rozwiązaniem jest airbnb. Tym samym zyskujemy dostęp do kuchni, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy na jedzeniu na mieście.

Przeczytaj również:  Bez zwierząt nie możesz żyć? Odwiedź 7 fantastycznych miejsc i znajdź lokalne atrakcje!

Jak zaoszczędzić na miejscu?

Po pierwsze warto pamiętać o zabraniu ze sobą możliwe dużo jedzenia, dzięki czemu choćby śniadanie oraz kolacje będziemy w stanie zapewnić sobie samodzielnie. Poza tym posiadając dostęp do kuchni możemy również przygotować sobie przekąski na cały dzień. Pozostawiając temat jedzenia, dobrze jest również przemyśleć kwestie samego poruszania się po mieście. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie poruszanie się za pomocą transportu publicznego, który w większości przypadków respektuje wszelkiego rodzaju ulgi. Poza tym przed wyjazdem warto sprawdzić, czy miasto nie oferuje specjalnych taryf dla podróżnych, takich jak trzydniowy, czy nawet tygodniowy bilet. Mimo że we własnym kraju dość wysoko cenimy przemieszczanie się z pomocą Ubera, za granicą lepiej być w tej kwestii ostrożnym. Ze względu na zmianę waluty czasami możemy nieco się zdziwić widząc rachunek na naszym koncie.