Najbardziej świąteczne miasta na świecie

Choć sezon przedświąteczny kojarzy nam się przede wszystkim ze śniegiem, chlapą i bieganiem po sklepach, okazuje się, że można go spędzić w nieco odmienny sposób. Wszelkiego rodzaju jarmarki bożonarodzeniowe to element krajobrazu, który pojawia się w niemal wszystkich europejskich miastach. W związku z tym warto znaleźć chwilę wolnego czasu i wraz z bliskimi zwiedzić kilka najbardziej świątecznych miejsc na świecie.

Kraina świętego Mikołaja

Jest to zdecydowanie najbardziej oczywisty cel zimowych podróży, bo czy istnieje bardziej świąteczne miejsce niż dom samego świętego Mikołaja? Znajdująca się na północy Finlandii Laponia to miejsce rodem z najprawdziwszej bajki. W zimie nie tylko będziemy mogli zwiedzić dom Mikołaja, ale również zobaczymy prawdziwe renifery i będziemy mogli doświadczyć kwintesencji świątecznego klimatu. Wtedy przyozdobione światełkami ulice wyglądają naprawdę magicznie, a my po długich spacerach będziemy mogli wziąć udział we wspólnym pakowaniu prezentów. Poza tym, będąc w Finlandii, warto odwiedzić również Helsinki, które o tej porze roku prezentują się naprawdę pięknie. Być może uda Ci się skorzystać z tradycyjnej fińskiej sauny?

Najbardziej świąteczne miasta na świecie

Wielkie Jabłko

Choć jest to miejsce znacznie oddalone od Europy, od niedawna możemy liczyć na znacznie bardziej komfortową podróż. Aby w pełni poczuć klimat amerykańskich świąt, warto udać się do miasta, w którym wszystko robione jest z rozmachem – do Nowego Jorku. Będąc tam, nie możemy ominąć niemal najważniejszego punktu świątecznego zwiedzania, czyli ogromnej choinki na Rockefeller Center Plaza, gdzie każdego roku na placu można pojeździć na łyżwach w blasku choinkowych światełek. Poza tym warto również wybrać się do podmiejskich miasteczek, w których zobaczymy prawdziwy amerykański przepych, jeśli chodzi o dekoracje domów.

Po Zachodniej stronie

Pozostając w temacie świąt, nie możemy oczywiście zapominać o naszych zachodnich sąsiadach – Niemczech. To właśnie tam znajdziemy całą masę bożonarodzeniowych jarmarków, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Jarmarkowy obchód warto rozpocząć od samej stolicy, czyli Berlina. Natomiast dla tych, którzy chcą zapuścić się nieco w głąb kraju, szczególnie polecamy Norymbergę. Na niemieckich jarmarkach nie tylko skosztujemy przepysznych grzanych win, ale również zakupimy pełno ozdób, pośpiewamy piosenki i obejrzymy tradycyjne rękodzieła.

Przeczytaj również:  Śladami Królowej czyli wizyta w Londynie.

Jak widać, święta wcale nie muszą być przez nas spędzane w domu. Czasami warto zmienić nieco rodzinne zwyczaje i namówić naszych najbliższych na nieco bardziej niestandardowe spędzanie przedświątecznego czasu.