Gdzie wybrać się na wakacje poza sezonem?

Powszechnie podróże kojarzą nam się przede wszystkim z miesiącami letnimi. Polskie lato, choć wyjątkowo ciepłe, niestety trwa dość krótko. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się wakacje poza sezonem – w końcu gdzieś na świecie zawsze jest lato. Właśnie dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym dowiesz się gdzie najlepiej udać się na jesienno-zimowe wczasy.

Czy warto?

Oczywiście, że tak. Dzięki wyjazdom poza sezonem nie tylko zyskujemy szansę na to, by odpocząć po wakacjach, ale również możemy liczyć na znacznie większą niezależność. Po pierwsze po sezonie letnim ceny biletów oraz noclegów dramatycznie spadają, co dla nas jest świetną informacją. Poza tym, jeśli nie mamy dzieci w wieku szkolnym, wówczas możemy liczyć na to, że z pewnością nie spotkamy się z problemem urlopu w pracy. W końcu to przełom lipca i sierpnia stanowi prawdziwe pole bitwy dla przyszłych wczasowiczów. Poza niższymi cenami oraz luźnym terminarzem również sam cel podróży ma nam wiele do zaoferowania. W tym czasie możemy liczyć na mniejszy tłok oraz większy spokój w zazwyczaj obleganych punktach turystycznych. Dzięki temu unikniemy długich kolejek i zatłoczonych restauracji.

Twoje wielkie greckie wakacje

Greckie wyspy już od kilku lat niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony Polaków, ale również reszty świata. To właśnie tam zawsze możemy liczyć na ciepłą pogodę oraz miłą atmosferę. Piękne, piaszczyste i kamieniste plaże to świetny sposób na odcięcie się od polskiej szarości i zalewającego nas deszczu. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest Cypr, na którym w październiku możemy spotkać się z temperaturą 27°C. Poza tym wyspa charakteryzuje się również naprawdę ciekawą kulturą – połowa wyspy należy do Cypryjczyków greckich, natomiast druga połowa do tureckich.

W pustyni i puszczy

Choć Afryka kojarzy nam się głównie z Sienkiewiczem oraz ogromnymi pustyniami, warto pamiętać, że ten kontynent ma do zaoferowania znacznie więcej. Poza wręcz oszałamiającą przyrodą Afryka może się również pochwalić szeroko rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Jednym z najpopularniejszych oraz najtańszych państw Afryki jest Egipt. W tym miejscu nawet w grudniu możemy zażywać kąpieli w Morzu Czerwonym. Poza tym nie musimy mierzyć się z letnimi upałami, ponieważ temperatura staje się optymalna. Co więcej, Egipt coraz częściej staje się celem bożonarodzeniowych podróży oraz sylwestrowych zabaw.

Przeczytaj również:  Jak dbać o włosy w czasie podróży?

Smaki Azji

Nieco mniej standardowym celem jesienno-zimowych podróży jest Azja. Obecnie możemy już korzystać z coraz większej ilości lotów oraz specjalnych promocji. Właśnie dlatego w październiku czy listopadzie warto wybrać się do Tajlandii. Jest to idealna pora na zwiedzanie tego pięknego miejsca, ponieważ sezon deszczowy już się zakończył, a dotkliwe upały jeszcze się nie zaczęły. Tym samym pośród promieni słońca możemy oglądać piękno okolicznej przyrody oraz próbować niesamowitych potraw. Jak widać, pomysły na wakacje poza sezonem to niemal studnia bez dna. Wystarczy sprawdzić ofertę okolicznych biur podróży lub samodzielnie zorganizować wyjazd i nawet w grudniu cieszyć się piękną pogodą.