Co warto zobaczyć w Japonii?

Kraj kwitnącej wiśni i samurajów jest dla wielu z nas zagadką. Dlatego właśnie chcemy zgłębiać jego tajemnice. Jednak, decydując się na podróżowanie po Japonii, trzeba mieć na względzie nie tylko to, co chcemy zobaczyć, ale też specyficzną kulturę.

Podstawowe wartości dla miejscowych to praca i społeczeństwo. Dlatego też Japończycy są sumienni, uczciwi i starają się żyć w zgodzie z innymi. Ciężko jest ich też wyprowadzić z równowagi. Japonia jest też jednym z najbezpieczniejszych krajów – ze względu na bardzo niski wskaźnik przestępczości, nie musimy bać się o nasz bagaż.

Tokio – metropolia z filmów akcji

Wybierając się do stolicy Japonii musimy przygotować się na różnorodne wrażenia. Z jednej strony możemy obserwować wieczny pośpiech tłumów ludzi, zgiełk uliczny i wysokie wieżowce z kolorowymi neonami. Z drugiej – doświadczymy też niezwykłego spokoju ducha w parkach, świątyniach i obiektach kultury.

Przykładowo, skrzyżowanie Shibuya jest znane nie tylko z tego, że tętni życiem – zostało ono wykorzystane w produkcji wielu filmów akcji, na przykład w „Szybcy i wściekli: Tokio Drift”. Wręcz obowiązkowe jest również odwiedzenie pobliskiego posągu psa Hachiko, który jest symbolem lojalności i wierności wobec człowieka.

Warto też wybrać się na największy na świecie targ rybny Tsukiji. Poranna aukcja tuńczyków jest w tym miejscu niezwykle popularna. W okolicy targu można również znaleźć mnóstwo kawiarni i barów z najświeższym sushi i owocami morza.

Miasto świątyń – Kioto

Zdecydowanie jest to miasto, które warto zobaczyć na własne oczy. Mimo iż dominuje tam niska architektura, jest nie mniej imponujące od stolicy. A to wszystko za sprawą niesamowitych atrakcji. Jedną z nich jest świątynia Fushimi Inari. Do świątyni na końcu drogi prowadzą nas w tym miejscu pomarańczowe bramy Tori, które ciągną się przez kilka kilometrów.

Będąc w Kioto nie można pominąć Arashiyama Bamboo Grove. Ten niesamowity bambusowy gaj wyzwala całkiem odmienne uczucia od znanych nam z codzienności lasów. Warto zatem przejść się jedną z bambusowych alejek i postarać się o kilka zdjęć w tej fantastycznej scenerii.

Przeczytaj również:  Cisza i spokój – jakie wyspy wybrać, by odpocząć zimą w ciepłych krajach

Wyspa Królików

Oprócz atrakcji znajdujących się w największych miastach Japonii, dobrze byłoby wybrać się na Okunoshimę – mieszkańcami tej wyspy są w głównej mierze króliki. Co roku przyciągają one tysiące turystów. I choć zwierząt nie można brać na ręce, to można się z nimi sfotografować i je nakarmić. Na Okunoshimie znajduje się też hotel, a w nim restauracja i sklep z pamiątkami – nie musisz się zatem bać o to, że nie starczy Ci czasu, by nacieszyć się puchatymi króliczkami.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Jeśli wybieramy się do Japonii w lutym, możemy być świadkami odbywającego się w tym czasie festiwalu śniegu w Sapporo. Wtedy też mamy okazje do podziwiania konkursowych rzeźb z lodu. Zazwyczaj nawiązują one do rozmaitych wydarzeń sportowych, politycznych i kulturalnych. Przed największymi z nich organizuje się koncerty i pokazy.

Tarasy Ryżowe Senmaida są kolejną atrakcją, która zapada w pamięć. W tym miejscu znajdziemy tysiące oczek wodnych, które są rozmieszczone na wzgórzu w pobliżu morza – poza okresem wiosennym wokół pól ryżowych umieszczone są światła, które po zmroku tworzą oszałamiający widok.

Możemy być pewni, że w Japonii nie będziemy się nudzić. Multum atrakcji w zależności od naszych potrzeb z pewnością zapewni nam niezapomniane wrażenia. Zaplanuj swój wyjazd i ruszaj w drogę – z pewnością się nie zawiedziesz.