Gdzie spędzić zimowy weekend w Polsce?

Mimo że niska temperatura z pewnością nie zachęca nas do wychodzenia na zewnątrz, czasami warto przemóc się i wyjść spod grubego koca. Jak się okazuje, aby spędzić miły weekend w gronie najbliższych, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, a wystarczy jedynie rozejrzeć się po Polsce. Z tego względu stworzyliśmy krótki poradnik, dzięki któremu znajdziesz nowe cele swoich zimowych podróży.

Odetchnij jodem

Choć polskie morze kojarzy nam się przede wszystkim z wakacjami, parawanami i prawdziwymi górami gofrów, warto dać temu miejscu szansę również zimą. Przyjeżdżając poza sezonem, nie tylko zyskamy okazję do odpoczynku w prawdziwym spokoju, ale również  będziemy mogli powdychać jod w znacznie większych ilościach niż latem. Poza tym tereny nadmorskie zimą to niemal jedyne miejsca na mapie Polski, które odznaczają się niskim poziomem smogu. W tym czasie warto również skorzystać z bogatej oferty rekreacyjnej. Świetne uzdrowiska oferują nieco niższe ceny, a my nie musimy martwić się zatłoczoną sauną, czy basenem.

Gdzie spędzić zimowy weekend w Polsce?

Stereotypowo przyjęło się sądzić, że polskie morze wygląda najpiękniej latem, jednak to właśnie zimą morze otoczone białą zasłoną prezentuje się naprawdę nieziemsko. Poza tym latem skupiamy się raczej na plaży, natomiast zimą warto wybrać się na przechadzkę po pięknych okolicznych lasach, które prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Ucieknij w Bieszczady

Choć cały rok zarzekamy się, że w końcu wybierzemy się w to malownicze miejsce, być może zima okaże się dla Ciebie idealną porą? To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które pragną spędzić nieco czasu w górach, jednak preferują nieco spokojniejsze okolice niż oblężony przez turystów Zakopany, czy Karpacz. Jest to wyjątkowa okazja dla osób, które pragną zasmakować zimowych sportów, ale wolą nieco samotności. Poza tym Bieszczady świetnie sprawdzą się w przypadku fanów trekkingu. Choć słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna dla wielu może stanowić problem, warto pamiętać, że dzięki temu unikniemy wielogodzinnych kolejek i wszechobecnych bazarków.

Przeczytaj również:  Weekend w Pradze

Daj szansę Mazurom

Mazury to miejsce na mapie Polski, które kojarzy nam się przede wszystkim z letnimi wypadami. Jednak zimą Mazury przemieniają się w prawdziwą śnieżną krainę. Podobnie jak w przypadku Bieszczad nie musimy martwić się o zbyt duże tłumy – to destynacja, która zimą nie musi mierzyć się z prawdziwymi falami turystów. Dzięki temu będziemy mogli w ciszy i spokoju wypocząć przy kominku. Jednak dla osób, które preferują nieco bardziej aktywny sposób spędzania czasu, Mazury również okażą się idealnym rozwiązaniem. Spróbujesz tutaj żeglarstwa lodowego, jazdy na śnieżnych skuterach oraz doświadczyć zimowego Nordic Walking.

Jak widać, aby miło spędzić czas, nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę. Zima to nie tylko pora odpoczynku, ale także świetny czas na to, by odwiedzić nieznane nam miejsca lub dać drugą szansę tym nieco popularniejszym.