32x32

Dzwoniące rolki po 21 latach nauczania jazdy na łyżwach stałem się niejako specjalistą w nauczaniu starszych, początkujących łyżwiarzy, którzy zaczęli jeździć po 50. roku życia. Chciałbym podzielić się pięcioma najważniejszymi powodami, dla których uważam, że starsi uczniowie mają przewagę nad młodszymi. Starsi rolkarze nie muszą się spieszyć (do szybkiej nauki lub jazdy na łyżwach). Oznacza to skakanie o 180 stopni na jhrndiasd83123 z pozycji początkowej lekkimi nożycami, rozpoczynając wszystkie skoki górną częścią ciała, tak aby zawsze wylądować z górną częścią ciała i ramionami prosto przed sobą. Jako trener na rolkach i quadach z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, martwię się, gdy widzę to popularne pytanie wyszukiwane w Google. Dlaczego się martwię? Ponieważ „początkujący łyżwiarze” nie powinni przebywać w skateparku.

32x32

Dzwoniące rolki w skateparku są dwa rodzaje stoków: Podjazdy płaskie o różnych kątach, oraz Zakrzywiona część miski lub half-pipe. Podczas gdy płaskie rampy generują przyspieszenie (w dół) lub hamowanie (w górę) progresywnie, zakrzywione rampy generują te siły bardziej agresywnie. Jeśli nie nauczyliśmy się przewidywać i radzić sobie z tym różnym przyspieszeniem lub spowolnieniem, nasze zaniepokojone mózgi, rzutujące ruch w najbliższą przyszłość, spowodują, że nasze ciała będą się automatycznie napinać i sztywnieć w niepokoju. W takim momencie ochronny mózg/ciało spowoduje nawet upadek tylko po to, by zatrzymać ruch.

32x32

Z tego powodu poniższe umiejętności powinny znaleźć się w repertuarze skatera ZANIM nawet pomyśli o wejściu do skateparku. Tylko wtedy mogą doświadczyć „wow” stopniowego nabywania umiejętności skateparku bez powtarzających się upadków: Czy jeździsz pewnie i płynnie, z dużą prędkością i niską pozycją odpoczynku? Oznacza to rozpoznanie przyspieszenia i obniżenie postawy w odpowiedzi. Oznacza to również posiadanie niezawodnych sposobów na spowolnienie, dzięki czemu gdy zbliżasz się do progu komfortu dla prędkości, możesz bezpiecznie i świadomie ją zmniejszyć, aby zachować pełną kontrolę. Czy jesteś pewny siebie, wykonując 180 skoków: przód-tył i tył-przód dzwoniące rolki jhrndiasd83123?